KARGO / DEĞİŞİM / İADE SÜRECİ

:KARGO SÜRECİ / KARGO TAKİP:

Siparişiniz onaylandıktan sonra tarafınıza bilgi e-mailiniz otomatik olarak iletilecektir. Eğer e-mail tarafınıza iletilmez ise spam / önemsiz kutularınızı ayrıca kontrol etmenizi öneririz.

Eğer bankanızdan ödeme yapılmasına rağmen tarafınıza onay e-maili iletilmediyse "destek@lesbenjamins.com" e-mail adresimiz üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Kargo işlemleriniz ortalama 1-5 iş günü içerisinde tamamlanacaktır ve işlemleriniz başlatıldıktan sonra kargo takip numaranız tarafınıza e-mail ile iletilecektir. 

Tarafınıza iletilen sipariş onay e-maili üzerinde bulunan "Sipariş ayrıntılarını görüntüle" seçeneği üzerinden paketiniz kargo şirketine teslim edildikten sonra kargo takip numaranızı görebilirsiniz. Eğer tarafınıza bilgi e-mailiniz iletilmediyse spam / önemsiz kutularınızı kontrol etmenizi öneririz.

Kargo işlemleriniz başlatıldıktan sonra bilgilendirme e-mailiniz ayrıca tarafınıza iletilecektir. Eğer e-mail gelmez ise spam / önemsiz kutularınız kontrol etmenizi öneririz.

Kargo şirketine teslim edilen paketlerimiz ortalama 1-5 iş günü içerisinde tarafınıza iletilecektir. ( Hafta sonları ve Resmi tatillerde işlem yapılamamaktadır.)

Tüm siparişlerimiz sistemimiz tarafından sırasıyla işleme alınmaktadır. Kargo sürecinizi hızlandırabilme imkanı bulunmamaktadır.


  :DEĞİŞİM / İADE SÜRECİ: 

  Tarafınıza gönderilen / gönderilecek paketinizin içerisinde değişim / iade formunuz bulunmaktadır. Formunuz ile birlikte formda belirtilen şekilde bizlere göndererek işlem yapabilirsiniz. İlave olarak faturanıza göndermenize gerek yoktur, sadece formunuz ile birlikte formda belirtilen şekilde bizlere göndermeniz yeterli olacaktır.


  Süreç ile ilgili tüm detayları ürün / ürünleriniz ile birlikte tarafınıza gönderilen paketinizin içerisinde bulunan formunuzda görebilirsiniz. Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde değişim / iade işlemi yapabilirsiniz.

  Değişim / iade formunuz belirtilen şekilde tarafınıza iletilen paketinizin içerisinde bulunmaktadır eğer formunuzu kayıp ettiyseniz sipariş numaranızı belirterek "destek@lesbenjamins.com" e-mail adresimiz üzerinden formunuzu talep edebilirsiniz. Birden fazla siparişiniz için değişim / iade işlemi yaparken, siparişlerinize ait değişim / iade formlarınızı paketinizin içerisine ekleyerek tek paket halinde bizlere gönderebilir ve değişim / iade işlemi talep edebilirsiniz.

  Paketinizin içerisinde bulunan değişim / iade formunuzda belirtilen şekilde gönderdiğiniz takdirde iade/değişim işlemi için kargo ücreti ödemezsiniz. Formunuzda belirtilen şekilde değil farklı bir şekilde gönderim yapmak isterseniz bu durumunda şirketimiz kargo masraflarından sorumlu olmayacaktır, bu durumda kargo ücretini ödeyerek dilediğiniz kargo şirketi ile aşağıda belirtilen adrese gönderim yapabilirsiniz.

  Ürün değişim / iade adresi: LB GLOBAL - Yeşilce Mahallesi, Çelik Caddesi No:51 Kağıthane / İstanbul

  Değişim için bizlere gönderilen siparişlerinizde istenilen beden stoklarımızda mevcut değilse ve değişim yapılamaz ise otomatik olarak sistemimiz tarafından iade işlemi yapılmaktadır. Değişim sadece aynı ürünün beden/numara seçenekleri üzerinden yapılabilir. Eğer farklı bir ürün/renk için değişim talebi ile geri gönderim yaptığınız takdirde değişim işlemi yapılamayacağı için otomatik olarak sistemimiz tarafından iptal / iade işleminiz yapılacaktır.

  Değişim talep ettiğiniz takdirde değişim yapılan ürününüz siparişte kullandığınız adresinize tekrardan gönderilecektir ve siparişte kullandığınız e-mail adresinize bilgi e-mailiniz otomatik olarak iletilecektir. Eğer aynı adrese değil farklı bir adrese gönderim yapılmasını tercih ediyorsanız değişim / iade formunuzun alt kısmına talebinizi not olarak yazmanız yeterli olacaktır.

  İade işlemlerinizi ayrıca formunuz ile birlikte paketinizi İstanbul - Nişantaşı / Akasya / Cadde Les Benjamins mağazalarımıza teslim ederek gerçekleştirebilirsiniz.

  Eğer online işlem yapmadıysanız ve farklı bir satış noktamızdan işlem yapıldıysa, değişim / iade işlemi için satın alım yaptığınız satış noktası ile irtibata geçerek işlem yapabilirsiniz.


  :DEĞİŞİM / İADE TAKİBİ: 

  Paketinizi kargo şirketine teslim ederken takip numaranızı talep edebilir ve takip işleminizi yapabilirsiniz. Eğer takip numaranız yok ise göndermiş olduğunuz kargo şirketi ile irtibata geçerek kargo takip numaranızı talep edebilirsiniz.

  Kargo şirketine teslim edilen paketler ortalama 1-5 iş günü içerisinde tarafımıza iletilmektedir. Resmi tatiller ve hafta sonları işlem yapılamamaktadır.

  Değişim / İade paketiniz bizlere ulaştıktan 1-5 iş günü içerisinde işlemleriniz tamamlanacak ve siparişte kullandığınız e-mailinize otomatik bilgilendirme e-mailiniz iletilecektir. Sorun yaşamamak adına spam / önemsiz kutularınızı ayrıca kontrol etmenizi öneririz.

  Eğer henüz tarafınıza bilgi e-mailiniz iletilmediyse, paketinizin tarafımıza iletilmediği veya henüz işlemlerinizin tamamlanmadığı anlamına gelmektedir.


  İlave olarak farklı konularda yardıma ihtiyacınız var ise aşağıdaki link üzerinden sıkça sorulan soruları ve cevaplarını görebilirsiniz.

  Sıkça Sorulan Sorular için lütfen buraya tıklayınız.