Sikca Sorulan Sorular

Üyelik


"Üyelik" yazısının üzerine tıklayarak kolayca üye olabilirsiniz.


Üyelik üzerinden sipariş oluştururken adres bilgilerinizi kayıt ederek her seferinde bilgilerinizi girmenize gerek kalmadan daha hızlı bir şekilde işlem yapabilirsiniz.


İlave olarak siparişlerinizin takibini ve sipariş detaylarınızı üyelik girişi üzerinden daha kolay bir şekilde görüntülebilirsiniz.


Üye olmadan ayrıca alışveriş yapabilirsiniz, üyelik seçeneğimiz tercihe bağlıdır ve bir zorunluluk bulunmamaktadır.Üyelik yazısının üzerine tıklayarak on "Üyelik" kolayca üye olabilirsiniz."Şifremi unuttum" yazısına tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.


Kargo / Değişim / İade Süreci


Kargo işlemleriniz ortalama 3 iş günü içerisinde tamamlanacaktır ve işlemleriniz başlatıldıktan sonra kargo takip numaranız tarafınıza e-mail ile iletilecektir.


Siparişiniz kargo şirketi tarafından işleme alındıktan 1-5 iş günü içerisinde paketiniz tarafınıza iletilecektir.


Resmi tatiller ve hafta sonları işlem yapılamamaktadır."Üyelik / Giriş" yazısının üzerine tıklayarak kolayca üye olabilir / giriş yapabilir ve tüm sipariş detaylarınızı görebilirsiniz.


Kargo işlemleriniz başlatıldıktan sonra kargo takip numaranız tarafınıza e-mail / sms olarak ayrıca iletilecektir. Eğer e-mail gelmez ise spam / önemsiz kutularınız kontrol etmenizi öneririz.


Tarafınıza iletilen sipariş onay e-maili üzerinde bulunan "Siparişinizi görüntüleyin" seçeneği üzerinden kargo takip numaranızı ve siparişine ait tüm detayları görebilirsiniz.


Kargo şirketine teslim edilen paketlerimiz ortalama 1-5 iş günü içerisinde tarafınıza iletilecektir.Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde değişim / iade işlemi yapabilirsiniz. Süreç ile ilgili tüm detayları paketinizin içerisinde bulunan formda ve aşağıda görebilirsiniz.


Eğer değişim / iade formunuz yok ise sipariş numaranızı belirterek destek@lesbenjamins.com e-mail adresimiz üzerinden formunuzu talep edebilirsiniz.


Birden fazla siparişiniz için değişim / iade işlemi yaparken, siparişlerinize ait değişim / iade formlarınızı paketinizin içerisine ekleyerek tek paket halinde bizlere gönderebilir ve değişim / iade işlemi talep edebilirsiniz.


Eğer Online işlem yapmadıysanız ve farklı bir satış noktamızdan işlem yapıldıysa, değişim / iade işlemi için satın alım yaptığınız satış noktası ile irtibata geçerek işlem yapabilirsiniz.


İade işlemlerinizi ayrıca formunuz ile birlikte paketinizi İstanbul - Nişantaşı / Akasya Les Benjamins mağazalarımıza teslim ederek gerçekleştirebilirsiniz.


Paketinizin içerisinde bulunan değişim / iade formunuzda belirtilen şekilde gönderdiğiniz takdirde iade/değişim işlemi için kargo ücreti ödemezsiniz.


Formunuzda belirtilen şekilde değil farklı bir şekilde gönderim yapmak isterseniz bu durumunda şirketimiz kargo masraflarından sorumlu olmayacaktır, bu durumda kargo ücretini ödeyerek dilediğiniz kargo şirketi ile aşağıda belirtilen adrese gönderim yapabilirsiniz.


Ürün değişim / iade adresi: LB GLOBAL - Yeşilce Mahallesi, Çelik Caddesi No:51 Kağıthane / İstanbulPaketinizi kargo şirketine teslim ederken takip numaranızı talep edebilir ve takip işleminizi yapabilirsiniz.


Kargo şirketine teslim edilen paketler ortalama 1-5 iş günü içerisinde tarafımıza iletilmektedir.


Değişim / İade paketiniz bizlere ulaştıktan 1-5 iş günü içerisinde işlemleriniz tamamlanacak ve siparişte bildirdiğiniz e-mailinize otomatik bilgilendirme iletilecektir. Sorun yaşamamak adına spam / önemsiz kutularınızı ayrıca kontrol etmenizi öneririz.


Hafta sonları işlem yapılamamaktadır.İade ettiğiniz ürünün önce iade koşullarına uygunluğu kontrol edilir. İade ettiğiniz ürün/ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeleri 1-5 iş günü içerisinde bankaya iletilmektedir.


İade işlemi onaylanan siparişlerin, para iadesi yapıldığına dair size bir bilgi e-mailiniz gönderilecektir ve ürün bedeli ödemeyi yaptığınız kredi kartınıza iade edilecektir.


İadenizin ekstrenize yansıması ortalama 1-15 iş günü arası sürebilmektedir. Bu süreç bankanıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir. İade işleminizin kredi kartınıza/banka kartınıza yansımasında gecikme yaşanması halinde bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.


Banka uygulamaları gereği, taksitli gerçekleştirilen işlemler aynı şekilde taksitli olarak iade edilmektedir.


Bizler tarafından iade sürecinizi hızlandırma imkanımız bulunmamaktadır. İade süreçleri tamamen bankalar kaynaklı bir süreçtir, bizler tarafından iadenizin yapılmaması veya geciktirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.


Diğer en çok sorulan sorular


Eğer sipariş verdikten sonra tarafınıza onay e-mailiniz iletilmez ise sipariş verdiğiniz e-mail adresinizi doğru yazdığınızdan emin olmanızı ve spam / önemsiz kutularınızı kontrol etmenizi öneriz.


Eğer sipariş onay e-maili alamazsanız destek@lesbenjamins.com e-mail üzerinden bizlere ulaşarak sipariş kontrolünüzü yapabilirsiniz.Yanlış beden seçtiyseniz veya adresinizde bir yanlışlık var ise tarafınıza iletilen onay e-mailini cevaplayarak siparişiniz için iptal talebinde bulunabilir ve tekrardan yeni sipariş oluşturabilirsiniz. Manuel olarak siparişlerinizde düzeltme yapma imkanımız bulunmamaktadır.


Siparişinizi iptal etmek istiyorsanız tarafınıza iletilen onay e-mailiniz cevaplayarak veya sipariş numaranızı belirterek destek@lesbenjamins.com e-mail adresimiz üzerinden "Siparişimi iptal etmek istiyorum" yazmanız yeterli olacaktır.


Siparişiniz için kargo süreciniz başlatılmadıysa iptal / iade işleminiz yapılarak tarafınıza bilgi e-mailiniz otomatik olarak iletilecektir.


Eğer kargo süreciniz başlatıldıysa paketiniz tarafınıza iletildikten sonra kabul etmeyerek otomatik olarak iade sürecinizi başlatabilir veya paketinizin içerisinde bulunan değişim / iade formunuzda belirtilen şekilde bizlere göndererek işlem yapabilirsiniz.Siparişinizi iptal etmek istiyorsanız tarafınıza iletilen onay e-mailiniz cevaplayarak veya sipariş numaranızı belirterek destek@lesbenjamins.com e-mail adresimiz üzerinden "Siparişimi iptal etmek istiyorum" yazmanız yeterli olacaktır.


Siparişiniz için kargo süreciniz başlatılmadıysa iptal / iade işleminiz yapılarak tarafınıza bilgi e-mailiniz otomatik olarak iletilecektir.


Eğer kargo süreciniz başlatıldıysa paketiniz tarafınıza iletildikten sonra kabul etmeyerek otomatik olarak iade sürecinizi başlatabilir veya paketinizin içerisinde bulunan değişim / iade formunuzda belirtilen şekilde bizlere göndererek işlem yapabilirsiniz.Ödeme kısmından hediye paketi istiyorsanız hediye paketi seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır.


Tüm siparişlerimizin içerisinde değişim / iade formu bulunmaktadır ve paketlerimizin içerisinde fiyat içeren hiçbir detay bulunmamaktadır.


Faturalarınız siparişte kullandığınız e-mail adresinize otomatik olarak e-mail olarak iletilecektir.Şuan için not ekleme imkanımız bulunmamaktadır.Değişim sadece aynı model üründe ve beden/numara değişikliği şeklinde yapılmaktadır. Talep edilen ürün stoklarda mevcut ise değişim, mevcut değilse ücret iadeniz yapılır.


Farklı bir ürün tercih ediyorsanız değişim / iade formunuzda belirtilen şekilde bizlere göndererek iade işlemi yapabilirsiniz. Daha öncesinde veya sonrasında arzu ederseniz istediğiniz ürün için tekrardan yeni sipariş oluşturabilirsiniz.Les Benjamins’de tüm ürünler yüksek standartlarda kalite kontrollerinden geçirilmektedir. Yine de böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda ürün değişimi veya iade talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için değişim / iade prosedürünü takip etmeniz yeterlidir.Değişim sadece aynı ürünün beden/numara seçenekleri üzerinden yapılabilir. Farklı bir ürün ile değişim yapılmamaktadır. Arzu ederseniz elinizdeki ürününüzü iade olarak gönderebilir ve tekrardan istediğiniz ürün için yeni sipariş oluşturabilirsiniz.Online siparişlerimiz için mağazalarımız üzerinden değişim yapılamamaktadır.


Mağazalarımız üzerinden iade işlemi yapılabilmektedir. Les Benjamins Akasya & Les Benjamins İstanbul mağazalarımıza paketinizin içerisinde bulunan formunuz ile birlikte paketinizi teslim ederek iade talebinde bulunabilirsiniz.Ürün ayırma imkanımız bulunmamaktadır. Arzu ederseniz elinizde ki ürünü iade olarak gönderebilir, öncesinde veya sonrasında istediğiniz ürün / beden için yeni sipariş oluşturabilirsiniz.


Değişim olarak gönderdiğiniz ürün tarafımıza ulaştıktan sonra istediğiniz ürün / beden stoklarımızda olmadığı takdirde otomatik olarak ücret iadeniz yapılarak tarafınıza bilgi e-mailiniz iletilecektir.Sipariş verdiğiniz tarih itibariyle aynı ürün ile ilgili 30 gün içinde 2 defa değişim hakkınızı kullanabilirsinizFarklı stok lokasyonlarımız ve gönderi noktalarımız bulunmaktadır. Eğer birden fazla ürününüz mevcut ise siparişiniz 2 veya daha fazla kargo ve fatura olarak işlem alınabilmektedir. Tarafınıza iletilen kargo takip e-maili üzerinden siparişi görüntüle kısmından tüm detayları görebilirsiniz.


İlave olarak sipariş numaranızı ve sorununuzu belirterek destek@lesbenjamins.com e-mail adresimiz üzerinden bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.Faturalarınız siparişte kullandığınız e-mail adresinize siparişten 1-5 iş günü içerisinde otomatik olarak iletilmektedir. Eğer tarafınıza e-mail iletilmediyse spam / önemsiz kutularınızı kontrol etmenizi öneririz.Aşağıdaki adreslerimizi ziyaret ederek veya whatsapp numaraları üzerinden irtibata geçebilirsiniz.


LES BENJAMINS AKASYA Akasya Mall 1st floor Acıbadem, Çeçen Sk. No:25 34660 Üsküdar/İstanbul Çalışma saatleri : Pazartesi - Cumartesi : 10.00 - 21.00 Whatsapp : 0 531 733 23 59


LES BENJAMINS NİŞANTAŞI Teşvikiye, Akkavak Sk. No:16 34365 Şişli/İstanbul Çalışma saatleri : Pazartesi - Cumartesi : 10.00 - 21.00 Whatsapp : 0 531 342 89 24Online sitemiz ve mağazalarımız için ortak stok kullanılmaktadır. Eğer istediğiniz ürün / beden sitemizde bulunmuyorsa mağazamızda aynı şekilde ürün stoklarımızın tükendiği anlamına gelmektedir.Normal şartlarda stokları biten ürünlerimiz için tekrar üretim yapılmamaktadır.Sadece bazı dönemlerde ve seçili ürünlerimiz için tekrar üretim / stok güncelleme yapılma durumu olabilmektedir.


Tekrar stok güncellemesi olduğu takdirde bilgi almak için ürün sayfasında istediğiniz bedene tıklayarak "Beni Haberdar et" kısmına tıklayarak e-mail adresiniz ile kayıt oluşturabilirsiniz. Stok güncellemesi olduğu takdirde tarafınıza otomatik olarak bilgi e-mainiz iletilecektir.İstediğiniz ürün / beden stoklarımızda kalmama durumunda ve gönderim yapılamadığı takdirde sistemimiz tarafından otomatik olarak iptal / iade işlemi yapılmaktadır.


Değişim için gönderilen siparişlerde istenilen beden stoklarımızda yok ise otomatik olarak iade işlemi yapılmaktadır.


Değişim sadece aynı ürünün beden/numara seçenekleri üzerinden yapılabilir. Eğer farklı bir ürün ile değişim talebi ile geri gönderim yaptıysanız, değişim işlemi yapılamadığı için otomatik olarak iptal / iade işleminiz yapılmıştır.500 TL ve üstü siparişlerinizin teslimatı ücretsiz olarak yapılmaktadır.Fatura tarihi 30 günü geçmemiş olmalıdır.


Ürün etiketleri / paketi çıkarılmamış olmalıdır.


Kullanılmamış ve yıkanmamış bir şekilde tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.


Kutusu zarar gören ayakkabı siparişlerinde iade ve değişim yapılamamaktadır.


İç çamaşırı, parfum ve benzeri ürünlerde iade işlemi yapılamamaktadır.Ödeme sayfasında tüm detayları görebilirsiniz.Sitemizde bulunan tüm ürünlerin fiyatları "KDV" dahildir.@lesbenjamins - Instagram adresimizi takip ederek veya sitemizde bulunan Newsletter kısmından üyelik kaydı oluşturarak bilgilendirme e-maillerimizi alabilirsiniz.destek@lesbenjamins.com e-mail adresimiz üzerinden dilediğiniz zaman bizlere ulaşabilirsiniz.